preloader

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EURO-MIX Sp. z o.o. zostało powołane do życia 23 listopada 1992 roku, kiedy to podpisano, w formie aktu notarialnego, Umowę Spółki z udziałem kapitału austriackiego. Celem powołania firmy była produkcja suchych zapraw budowlanych.

1992

W Polsce to początek kapitalizmu – wciąż jeszcze bardzo trudne warunki dla rozwoju biznesu, trudności z nabyciem odpowiedniego sprzętu. Dysponując jedynie kapitałem założycielskim w wysokości 100 mln. zł (przed denominacją), oraz z trudem uzyskanym kredytem inwestycyjnym w wysokości 1 mld. zł oprocentowanym na 48% w skali roku, Zarząd rozpoczyna realizację własnej koncepcji linii produkcyjnej. Opiera się ona na starym węźle betoniarskim oraz urządzeniach pakujących zdemontowanych ze starego młyna w Austrii.


1993

W maju 1993 roku rusza produkcja. Pierwszymi produktami firmy były zaprawy do styropianu oraz 3 rodzaje klejów do płytek. Dla potrzeb kontroli jakości wyrobów zostało utworzone laboratorium zakładowe. Pierwszy rok produkcji kończy się stratą, ale już kolejny, 1994 – zyskiem. Firma z każdym rokiem radzi sobie coraz


1994


1997

Rozpoczynamy budowę nowej, znacznie wydajniejszej linii produkcyjnej własnej koncepcji, która zostaje oddana do użytku w maju 1998 roku.


1997

Stare austriackie pakowaczki zostają zastąpione nowymi – wentylowymi, własnej konstrukcji.


1997

Austriackie udziały wykupiła strona polska i od tego momentu przedsiębiorstwo stało się spółką z całkowicie polskim kapitałem.


1997

Południową Polskę nawiedza powódź – EURO-MIX angażuje się w niesienie pomocy powodzianom wspierając i współfinansując budowę domu w Raciborzu.


1998-2000

Lata 1998 – 2000 to wzrost produkcji (w 1999 aż o 140%!) i wprowadzanie nowego asortymentu, w tym systemu dociepleń metodą lekką-mokrą o nazwie „EURO-MIX” oraz gładzi gipsowej – do dziś flagowego produktu firmy. Przy zakładzie zostaje otworzona hurtownia materiałów budowlanych. Nawiązujemy współpracę z rynkami wschodnimi – Ukrainą i Litwą. Gruntownie modernizujemy pierwszą linię produkcyjną, co daje 50% wzrost jej wydajności, laboratorium zakładowe rozpoczyna badania nad kolejnym systemem dociepleń o nazwie „EURO-MIN” – na wełnie mineralnej.


2006

Dynamicznie rozwijająca się produkcja gładzi gipsowej wymusza konieczność zainwestowania w kolejny węzeł produkcyjny, przeznaczony wyłącznie do produkcji gładzi. Po raz pierwszy linia produkcyjna została wyposażona w robota do układania worków na paletach.


2006

Kolejne lata działalności firmy to systematyczny wzrost sprzedaży, doposażenie w samochody ciężarowe do wywozu wyrobów gotowych (zdjęcie 6) oraz ciągła modernizacja laboratorium.


2006

Od 2006 roku EURO-MIX rozszerzył działalność o branżę deweloperską, budując blok wielorodzinny z mieszkaniami na sprzedaż.


2007-2008

W roku 2007 do gamy produktów dołączyły tynki mozaikowe. Od stycznia 2008 również farby elewacyjne i dekoracyjne, po wykupieniu lokalnego producenta tynków i farb.


2010

W 2010 roku inwestujemy w nowe oblicze naszej siedziby w Żorach.


Obecnie asortyment firmy stanowi baza ponad 30 wyrobów. Wciąż się rozwijamy i inwestujemy w nowoczesne technologie, współpracujemy z coraz większą liczbą hurtowni w Polsce i w Europie. Od 2001 roku nasza działalność na rynku chemii budowlanej jest coraz bardziej doceniana, zdobywamy systematycznie kolejne nagrody i wyróżnienia, m.in. Czarny Diament, Liga 5, Gazele Biznesu czy Gepardy Biznesu. Posiadamy również certyfikat wiarygodności biznesowej wg DUN & BRADSTREET POLAND. Tajemnicą naszego sukcesu są ludzie – cały zespół EURO-MIXu, który wytrwale dąży do osiągania coraz bardziej ambitnych celów.

Jesli interesują Cię wszystkie nasze produkty pobierz katalog z pełną ofertą naszej firmy

Pobierz katalog

Nasze nagrody